ruční 3D skenerRuční skener je praktickým pomocníkem, kterého využijete při skenování téměř čehokoliv. V aktuálním článku se zaměříme na použití ručního skeneru v praxi a vysvětlíme vám, jak přesně pracuje. Pokud tedy uvažujete o jeho pořízení, uděláte si alespoň představu, zda se vám do něj vyplatí investovat své prostředky či nikoliv. Samozřejmě zásadní je správný výběr ručního skeneru - my doporučujeme některý z dílny Artec 3D (což jsou jedny z nejkvalitnějších ručních skenerů na trhu).


Ruční skener můžete využít na skenování čehokoliv - třeba i osob. Vyberete druh algoritmu, namíříte skener na vybraný objekt a stihnete tlačítko. Ano, je to tak jednoduché. Moderní skenery jsou schopné snímat rychlostí až 15 snímků za sekundu. S použitím speciálního softwaru navíc skenovaný objekt i vy sami rychle uvidíte.

Ruční skener je užitečný pomocník

Ruční skener držíte v ruce a jak jím pohybujete, zaznamenává další a další plochy. Ty můžete vizuálně kontrolovat a víte tedy, co vše už je naskenováno. Navíc pokud z nějakého důvodu nemůžete naskenovat celý objekt najednou, práci snadno přerušíte a později začnete třeba i z jiného směru.

Bojíte se, že objekt v takovém případě nebude naskenovaný správně? To nemusíte, protože jednotlivé skeny se sloučí a vzájemně zarovnají. Pokud pozorujete, že nějaká část chybí, snadno ji skenerem zase doplníte. Výsledný produkt můžete libovolně optimalizovat či vyhladit. Následně je možný export do požadovaného formátu a pak můžete se získaným skenem pracovat dle libosti.

Co se týká nabídky ručních skenerů Artec 3D, můžeme doporučit skenery Artec Eva, Artec Spider nebo Artec Space Spider. Tyto modely rozhodně stojí za pořízení.